Nikolčice - Žarošice

Nasadil -  Abudayyeh - Všianský

Hrouzek (46‘ Otáhal)

Pohl - Jelínek

Jilka - Krejčí - Petrásek - Němeček (46’Nádeníček)

Vlach (62‘ Strouhal)

Náhradník: Rabovský

Chyběl: Horák, Stehlík, Čapka

Komentář:

Poslední jarní představení se soupeřem, který neuhájil I. B třídu a je druhým sestupujícím, jsme očekávali oboustranný fotbal bez stresu s dobrým fotbalem. Bezstarostnost byla znát na výkonu našeho soupeře, který používal prvky, na které nebyl čas. Jejich hra se v průběhu soutěže zaměřila především na nákopy a náhodu, u nás si hráli kombinační fotbal a byli naprosto důstojným soupeřem a mít trochu štěstí ve finální fázi, byl by výsledek určitě jiný. Začalo se velmi zostra, nejdříve vypíchl míč Jilka, přes Nasadila se míč dostal k Jelínkovi, a ten z hranice 16tky trefil míč k tyči bezmocného Holuba 1 : 0. Ve 4‘ se měnilo skóre na naší straně, to když po faulu jsme nezareagovali na přetažený centr a osamocený Luskač střílí hlavou vyrovnávací branku 1 : 1. V 9‘ zachránil naši branku Vlach, který řešil čistou brankovou příležitost hostí, po špatné rozehrávce. Ve 27‘ po rohu se nejlépe orientoval Abudayyeh a poslal míč z otočky k tyči 2 : 1. Ve 33‘ dorazil míč za záda brankáře Holuba opět Abudayyeh 3 : 1. Ve 35‘ po asi nejpovedenější akci přes celé hřiště vstřelil Všianský parádně branku, ale rozhodčí byl proti, i když jsem přesvědčený, že ofside nebyl. Ve 43‘ šel sám Abudayyeh, ale brankář reflexivně vykopl míč. Ve 44‘ po rohu hosté zahráli rukou a Abudayyeh penaltu na 2x proměnil 4 : 1. Po obrátce v 65‘ poslal Jilka trestný kop za obranu a nabíhající Petrásek neměl problém hlavou umístit míč do sítě hostí 5 : 1. V 71‘ nedotáhl Všianský samostatný nájezd do gólové podoby, zato v 77‘ na opačné straně v obraném zákroku ve skluzu překvapil Pohl brankáře Strouhala a k tyči mu poslal nechytatelnou navštívenku 5 : 2. V 79‘ nasměroval centr Jilky hlavou Pohl na Abudayyeha, který střílí svou 4. branku v tomto zápase 6 : 2, a stanovuje závěrečný účet. Ještě v 85‘ mohli hosté korigovat, ale Strouhal vykopl míč, a když hosté neuspěli ani v následujícím nájezdu na našeho brankáře, bylo hotovo. Divákům se mohl zápas líbit a domnívám se, že se hrálo naplno na obou stranách. Hosté se prezentovali slušným výkonem a je sympatické, že chtějí zabojovat o návrat zpět, tak hodně úspěchů. Co na závěr? Poděkování jak klukům, tak divákům za podporu, která byla velmi cítit v době, kdy se nedařilo. O to víc si této pomoci vážím a přeji všem hodně úspěchů do dalších bojů. Moje mise v Nikolčicích končí a já děkuji všem, kteří nám dokázali vytvořit výborné podmínky. Hráčům přeji hodně fotbalové radosti a ať se po zápase ohlédnou a svůj výkon vždy zhodnotí jako přínos pro mužstvo. Ať se vám vyhýbá zranění a ať se fotbalem bavíte. Tak někdy na viděnou.

Foltýn Josef

Statistika utkání

Nikolčice Σ Soupeř Σ
  1.poločas 2.poločas   1.poločas 2.poločas
Střely do brány 9 7   16   6 6    12
Střely mimo 7 5 12 2 2  4
Rohy 3 4 7 4 1 5
Ofside 1 1 2 3 3 6
Fauly/ruky 2/0 9/0  11/0   8/1 7/0   15/1
Žluté karty 0  1   0   1
Červená karta  0   0   0   0
Šance 2  1   1   2

Průběh utkání

2'  1:0  Jilka na Nasadila, ten našel Jelínka a střela k tyči.
  4'  1:1 Trestný kop na zadní tyč a hlavou Luskač pohodlně skóruje.
 27'  2:1 Po rohu Abudayyeh z otočky k tyči.
 33'  3:1 Odražený míč doráží Abudayyeh.
44'  4:1 Pokutový kop za ruku na 2x proměňuje Abudayyeh.
65'  5:1 Trestný kop Jilky dorazil Petrásek hlavou.
77'  5:2 Vlastní branka Pohla.
79'  6:2 Centr Jilky hlavou Pohl našel Abudayyeha a ten střílí svou 4. branku.